Enter-Com


Newsy


Jak dobrze wybrać firme informatyczną?
Wybór firmy informatycznej to kluczowa kwestia dla sprawnego działania i bezpieczeństwa firmy. Jeżeli porównując otrzymane oferty, kierujesz się przede wszystkim ceną, przeczytaj ten tekst.
Audyt informatyczny w Twojej Firmie
W codziennym życiu wiemy, których zaułków i dzielnic miasta lepiej unikać, w których jesteśmy całkowicie bezpieczni. Zupełnie inaczej wygląda to w wirtualnym świecie: zagrożenia dla systemów informatycznych w Twojej firmie są niczym koń trojański – każdy je widzi, ale nie zawsze potrafimy je zidentyfikować.
Znaczenie IT w biznesie
Od tej pory bez IT nie da się osiągnąć optymalnego poziomu planowania strategicznego, efektywnego marketingu, globalnej sprzedaży, systematycznego zarządzania, wsparcia klienta i wielu innych czynników.
Prawo do bycia zapomnianym
Przepisy związane z ochroną danych osobowych na terenie wspólnoty zostały ujednolicone. Rozporządzenie przyjął Parlament Europejski wraz z Radą Unii Europejskiej w kwietniu 2016 roku. Jest ono efektem czterech lat negocjacji i obejmie praktycznie wszystkie firmy, które przetwarzają dane osobowe na terenie UE.
Szyfrowanie danych
Praktycznie na każdym urządzeniu biznesowym znajdują się dane, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce, narażając tym samym firmę na utratę reputacji i zaufania wśród klientów oraz kontrahentów, a co za tym idzie – na poważne straty finansowe.
Informatyk na etacie vs własny dział IT
Niewątpliwą zaletą obsługi informatycznej sprawowanej przez firmę zewnętrzną jest utrzymanie kosztów dostosowanych do potrzeb. Firma pracuje tylko wtedy, gdy występuje taka konieczność, czyli w przypadku wystąpienia problemów natury informatycznej.
Dlaczego outsourcing IT się opłaca
Czym jest outsourcing IT? To przede wszystkim korzystanie z usług specjalistycznych firm informatycznych, które zajmują się bieżącą obsługą danej firmy na korzystnych warunkach.
Zabezpieczenie antywirusowe dla firm
Bardzo często okazuje się, że przedsiębiorcy z nieco mniejszym zaangażowaniem podchodzą do zabezpieczenia antywirusowego, co niestety może powodować poważne konsekwencje w przyszłości.
Shadow IT - Zagrożenia dla firm
Choć Shadow IT pozwala na szybszą realizację niektórych potrzeb biznesowych, to jednocześnie wystawia firmy na szereg poważnych zagrożeń. Zdaniem specjalistów to zjawisko stwarza duże ryzyko dla bezpieczeństwa
Automatyzacja w pracy
Każdy z nas chce aby w pracy zrobić jak najwięcej a jednocześnie żeby się tym wszystkim nie namęczyć. Mowa tutaj przede wszystkim o fakcie, że z jednej strony jesteśmy odpowiedzialni za to co robimy i jak działamy, a z drugiej tak naprawdę nie do końca zależy nam na tym aby robić coś za wszelką ceną, jednocześnie przy tym szkodząc swojemu organizmowi.
Rozwiązania Informatyczne dla firm
Dzięki stale rozwijanej informatyzacji, przedsiębiorstwa funkcjonują dziś zupełnie inaczej, niż miało to miejsce kilkanaście, a tym bardziej kilkadziesiąt lat temu.
Polityka haseł w firmie
Ważne jest, aby wprowadzona polityka haseł zapewniała odpowiedni poziom poufności i dostępności do przetwarzanych danych.
SSL zmiana w przeglądarce Chrome
Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego lub na Twojej stronie internetowej znajduje się formularz, w którym przekazywane są informacje, to ten artykuł jest dla Ciebie.
Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ